Patryk Kmeť: „Som rád, že moja cesta a prístup inšpirujú a motivujú ľudí pracovať na sebe!“

Si Patrik alebo Patryk?

Často počúvam: “Patryk a ty si Slovák?“ Som Patryk s tvrdým “y“. Tak ma ľudia poznajú. Má to hlbší zmysel, ktorý ti teraz neprezradím. S mojimi ľuďmi máme dohodu, že keď prekročíme hranicu 100 000 odberateľov na Youtube, tak im natočím špeciálne video, kde k tomu poviem viac.

V minulosti si hrával futbal, prečo si sa rozhodol prestať?

Áno, hrával som od svojich 4 rokov až do 18 rokov najvyššie slovenské mládežnícke ligy za Liptovsky Mikuláš. Vždy ma to bavilo a sníval som, že raz sa bude na mňa rodina pozerať v TV. Za ten istý klub hrával aj starší brat, išiel som v jeho šľapajách. Prestal som kvôli tomu, že u mňa vzbĺkla na strednej škole nová vášeň, do ktorej som sa zahlboval stále viac. Pomaly sa z vášne začala rysovať kariéra. Fitness a trénerstvo. Na futbal ostávalo stále menej času, až som s tým sekol úplne. Navždy mi však ostal v srdci, čoho dôkazom je, že dnes po dlhých rokoch znova hrám za menší liptovský klub. Aj s bratom! Chalani nás rýchlo prijali do tímu, ľudia chodia fandiť na zápasy a je to veľmi pekné!

Ako ti napadlo začať svoj Youtube? (Ako to prebiehalo, prvotná myšlienka atď.)

Ako som spomenul, fitness som si rýchlo obľúbil. V priebehu dvoch rokov som výrazne zmenil svoje telo a fascinovalo ma vždy, keď som sa dostal k novej informácií, ktorá ma posunula zase o niečo ďalej. Na slovenskom YouTube vtedy ešte nikto netvoril fitness videá. Nebolo to ako dnes, kedy je internet plný tvorcov. Všetky informácie som si naštudoval a napozeral v zahraničí, od amerických tvorcov, kde už bol ten fitness trend rozvinutejší. No a keď som zistil, že moje skúsenosti začínajú pomáhať môjmu okoliu, uvedomil som si, že tieto informácie ľudia hľadajú rovnako, ako som ich hľadal ja. Rozhodol som sa teda točiť videá pre širokú verejnosť, aby slovenskí ľudia mohli napredovať tiež.

Prečo fitness?

Veľa ľudí si mysli, že je to len o svaloch. Fitness je ďaleko viac než to, ako super kto vyzerá. Je to životný štýl, z ktorého vychádza veľa pekného a konštruktívneho. Zdravie, sila, sebavedomie. Rozvíjaš sa ako človek a dokonca ťa fitness vylepší aj v rôznych športoch. Ciele sú nekonečné a všetko sa dá ušiť na mieru, aby sa človek cítil vo svojom tele skvele!

Nedávno si bol zranený, ako si zvládal to, že si nemohol každý deň cvičiť tak, ako si bol zvyknutý?

Áno, mal som zranené rameno a odstavilo ma to po deviatich rokoch cvičenia až na tri mesiace. Dovtedy som nemal dlhšiu pauzu než dva týždne. Nebolo to príjemné, sledoval som ako moje telo slablo. Moja kondícia a imunita bez pohybu a zdravých návykov upadali (praktizujem aj dychové cvičenia, studené sprchy a podobne). Na začiatku roka som išiel kvôli zraneniu z choroby do choroby. Krásne sa mi tým vykreslilo, aké je dôležite mať zdravšie návyky a pravidelný pohyb. Tešil som sa, až sa zranenie zahojí a ja budem môcť znova naplno makať. “To bude comeback haha!“ hovoril som si. Mimoriadne ma toto obdobie posilnilo a pretavil som to aj do tvorby, kde som si pre ľudí pripravil veľa nového.

Si vzorom pre mnohých ľudí, čo to pre teba znamená?

Len robím, čo milujem, snažím sa nechať veci jednoduché. Som rád, že moja cesta a prístup inšpirujú a motivujú ľudí pracovať na sebe! Som šťastný a napĺňa ma to. Keď stretnem ľudí naživo a povedia mi svoje príbehy, ako im v nejakej etape života pomohla moja tvorba, je to fakt sila. Som vďačný, že viem niečím prispieť do spoločnosti a aspoň trochu ju takto zlepšovať.

Tvoj najväčší úspech a najväčší neúspech? (Či už životný alebo športový)

Úspech bol, keď som minulý rok vyhral titul majstra SR v bodybuildingu absolútne naturálne.  Venoval som sa tomu pár rokov, nakoniec sa všetko podarilo a vyslalo to pekný odkaz, že chalani nemusia siahať po zakázaných látkach, aby mali výsledky. Točil som z toho video sériu na YouTube.

A neúspech? Tých bolo. Osobne aj kariérne. Rozchod, zranenie, rodinné veci. Poznáte to. Život. Všetci ich zažívame. Nebudem menovať jeden konkrétny. Neúspechy nie sú nič zlé. Keď človek neúspechy začne vnímať ako lekcie, nie ako niečo zlé, začne sa výrazne vyvíjať ako osobnosť. Neúspechmi by sa človek nemal nechať odradiť. Len treba niečo ešte asi zmeniť, aby ten vysnívaný úspech prišiel. Všetko má svoj správny čas.

Ovplyvňuje tvoje fyzické zdravie aj to psychické?

Jednoznačne. Okrem všetkých benefitov, človek potrebuje aj svoj čas, kedy je sám so sebou. Šport a pohyb je na to priamo stvorený. K tomu, aby sa človek niekedy cítil lepšie, veľmi pomôže aj obyčajná prechádzka.

Keby si sa mohol presťahovať do akejkoľvek krajiny a pokračovať s tým, čo robíš tu na Slovensku, ktorá krajina by to bola a prečo?

Žil som pár rokov v Indii. Ľudia vo východnom svete sú veľmi srdeční a prajní. Veľmi ma to inšpirovalo. Žiť by som tam, ale asi nechcel. To už skôr v Amerike. Kalifornia,  Muscle Beach, mustang bez strechy a teplo. Arnoldov príbeh na mňa zapôsobil. Avšak mne sa život na Slovensku páči. Bývam v horách v krásnom Liptovskom Mikuláši, kde som vyrastal a toto by som z dlhodobého hľadiska za nič nemenil. Raz pod horou postavím dom, budem mat 2 psov, rodinu a popri tom budem radšej často cestovať a spoznávať rôzne krajiny sveta. 

Tri odskúšané rady ako ostať motivovaný a nevzdávať sa?

Sledovať moju tvorbu, haha. Prvá rada je určite disciplína. Pristúpiť zodpovedne k najmenším veciam v dni. Tam to všetko začína aj končí. Druhá rada je nie robiť len to, čo musíš. Človek sa cíti lepšie, keď robí veci, ktoré sú konštruktívne, keď napreduje z vlastnej vôle. Ovplyvňuje to aj vzťahy a ľudia v okolí ťa vnímajú zodpovedne. Vďaka tvojmu prístupu vedia, že sa môžu na teba kedykoľvek spoľahnúť. Všetko to spolu hrá. Tretia rada je mať počas dňa aktivity, ktoré sú tvojmu srdcu blízke.

NOCCO BCAA Juicy Melba
330 ml

2.09 €

Podobné články