Milujú prírodu a kvalitné suroviny. Toto sú tyčinky novej generácie

Bio potraviny s funkčným zložením. The Nu Company neponúka iba mix chutných tyčiniek, ale aj prevratné metódy výroby s ohľadom na životné prostredie.

Takto vyzerá budúcnosť potravinárstva. Vyladená chuť, vyvážené zloženie s prospešnými látkami a zodpovedná výroba bez zbytočného zaťažovania životného prostredia. Nemecká značka The Nu Company produkuje čokoládové tyčinky rastlinného pôvodu, ktoré sú vysoko výživné a zároveň obsahujú o 65 percent menej cukru ako porovnateľné sladkosti.

nu-company-nucao

Kvalitné a férové suroviny
V tyčinkách nájdete iba kvalitný cukor z kokosových kvetov. Aj po konzumácii teda zostane hladina cukru v krvi rovnaká, vďaka čomu je vhodný naozaj pre každého. Okrem toho sú tieto bio výrobky bohaté na omega-3 mastné kyseliny a obsahujú magnézium, veľa vlákniny aj vitamín C. Naopak, nenájdete tam palmový olej, sóju, lepok ani stopy po laktóze.

Pri výrobe sa využíva kakao, ktoré pochádza z tzv. „fairtrade“. Znamená to, že surovinu vypestovali ľudia, ktorí sú za svoju prácu férovo odmeňovaní a nie sú zotročovaní. Tento princíp uplatňuje The Nu Company vo všetkom. Rôzne ingrediencie teda sú z rôznych kútov sveta, samotné tyčinky však prichádzajú na svet v Nemecku. A to v obale, ktorý je prototypom udržateľnosti.

Udržateľnosť ako základ
Poznáte to – zjete tyčinku a obal hodíte do koša. Takto to však pri týchto produktoch nefunguje. Balia sa do celulózovej fólie (kombinácia tenkých škrobov a papiera), ktorá neobsahuje žiadne plasty a nezaťažuje životné prostredie. Najlepšou voľbou na likvidáciu je vlastný kompost, kde sa obal sám rozloží.

nu-company-obal

Ale odpadu je na svete veľa. Preto si v The Nu Company stanovili cieľ, že za každú predanú tyčinku zasadia jeden strom a do roku 2030 ich má byť až jedna miliarda. A práve nové stromy kompenzujú znečistenie, ktoré vzniká pri výrobe týchto pochúťok. Celkový príspevok pre životné prostredie je 675-krát vyšší ako jeho likvidácia.

Doposiaľ sa podarilo vysadiť viac ako desať miliónov mangrovníkov na Madagaskare, v Nepále a Mozambiku. A prečo práve mangrovníky? Ide o stromy, ktoré predstavujú efektívny spôsob, ako bojovať proti klimatickej kríze. Jeden mangrovník za 25 rokov naviaže až 308 kilogramov oxidu uhličitého a je súčasťou ekosystému, ktorý poskytuje ochranu pred búrkami či cunami.

Navyše jeho koreňový systém – až v hĺbke štyroch metrov – ukladá biomasu pod zemou. Jednoducho povedané, mangrovníky pomáhajú obnovovať pôvodné pralesy a napomáhajú nielen prírode, ale sú aj prirodzeným habitatom pre živé organizmy.

Chuť bez výčitiek
Chutné, a predsa zodpovedné maškrtenie. Produkty The Nu Company sú dostupné aj na Slovensku a vybrať si môžete z niekoľkých príchutí. Pre fanúšikov orieškových nátierok je tu Nucao spread. Čokoládová revolúcia bez palmového oleja s 23 percentami cukru z kokosových kvetov, jednoducho kvalitný vegánsky výrobok.

• Nu move proteínová tyčinka Brownie Crunch (45 g)
• Nu move proteínová tyčinka Cookie Dough (45 g)
• Nucao čokoládová tyčinka mandle s morskou soľou (40 g)
• Nucao čokoládová tyčinka pražené lieskové orechy (40 g)
• Nucao tyčinka nugát v bielej čokoláde (40 g)
• Nucao spread čokoládovo-oriešková nátierka (180 g)

nu-company-nucao-spread

5 faktov o produktoch The Nu Company:

• každá tyčinka obsahuje v priemere 17 percent cukru, čo je asi 6,5 gramu, využíva sa výlučne cukor z kokosových kvetov
• suroviny na výrobu produktov sú o 30 percent drahšie, pretože pochádzajú z „fairtrade“ a ich produkcia nezaťažuje životné prostredie
• celulózový obal, ktorý je kompostovateľný, je 4-krát drahší ako bežný plast vyrobený z fosílnych zdrojov
• cieľom spoločnosti je do roku 2030 vysadiť jednu miliardu stromov
• traja nemeckí zakladatelia – Christian, Mathias a Thomas boli pôvodne inžiniermi

Vyberte si z produktov The Nu Company TU


Podobné články