Udržateľná rastlinná náhrada mlieka? Volá sa Sproud

Ako mlieko, ibaže z hrachu. Švédska značka vyrába produkty, ktoré sú synonymom udržateľnosti. A vďaka Premium Brands konečne dostupné aj na Slovensku.

Produkty Sproud predstavujú rastlinné mlieka, ktoré sú vhodnou alternatívou voči klasickým mliečnym výrobkom. Prečo? Vyrábajú sa zo žltého hrachu, sú vegánske a životné prostredie zaťažujú menej ako orieškové mlieka. Majú teda mimoriadne nízku uhlíkovú stopu. Navyše, neobsahujú žiadnu laktózu, orechy, lepok ani geneticky modifikované zložky.

Ako sa vyrába Sproud

Všetko sa začína na poliach, kde rastie žltý hrach. Je bohatý na vlákninu a bielkoviny, vďaka čomu je ideálnym základom zdravého a kvalitného nápoja. Zbiera sa vo Francúzsku a Kanade, odkiaľ sa presúva ďalej na spracovanie do Švédska. Hrach sa osuší, zbaví sa šupky a následne sa z neho pomocou moderných technológií získava drvením jemný prášok, ktorý je plný bielkovín.

Tento proces využíva o 80 percent menej vody ako je to pri výrobe mandľového mlieka a produkcia produktov Sproud potrebuje menej pôdy ako sójové či ovsené mlieko, čo robí z hrachu aktuálne najudržateľnejšiu surovinu.

Súčasťou rastlinných výrobkov Sproud sú tiež vitamíny (B2, B12, D), voda, vápnik, ovsený olej alebo agávový sirup, ktoré sa pridávajú k hrachovému základu neskôr – podľa jednotlivých verzií. Všetko chutné sa následne dostane do obalu, ktorý je – ako inak – priateľský k životnému prostrediu a putuje k zákazníkom.

sproud-rastlinna-nahrada-mlieka

 

Sproud nemusí byť v chladničke

Produkty Sproud nie je potrebné dávať do chladničky a oproti klasickému mlieku vydržia až 365 dní. Vďaka unikátnemu zloženiu a rastlinnému pôvodu bude Sproud vždy čerstvý a chutný. Na Slovensku je dostupný v troch variantoch:

sproud-nahrada-mlieka

Do kávy alebo len tak na pitie 

Ako by ste pili mlieko, ibaže zdravšie a s minimálnou uhlíkovou stopou. Sproud je procesom spracovania, chuťou aj vlastnosťami jednoznačnou voľbou pre tých, ktorí si uvedomujú, že treba byť zodpovedný voči životnému prostrediu.

Navyše, produkty Sproud sú skutočne chutné a použiteľné v podstate kedykoľvek. Pijete kávu alebo čaj? Ideálna voľba. Máte chuť na mlieko? Ideálna voľba. Rastlinné mlieko Sproud bude ideálnou ingredienciou do vašej raňajkovej smoothie misky, ktorá vás ráno nabije energiou. A to bez výčitiek.

Tieto švédske produkty sa pýšia aj certifikáciou „Sugarwise“ (ako prvé spomedzi rastlinnej konkurencie), ktorá oceňuje značky s dennou odporúčanou hodnotou cukru, ktorú stanovila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). 

Mimochodom SPROUD ti ponúknu ako rastlinnú alternatívu v sieti kaviarní FOXFORD, ktore nájdeš vo vybraných kníhkupectvách Martinus.

sproud produktovy rad

6 faktov o produktoch Sproud:

  • majú 5-krát viac bielkovín ako mandľové mlieko a 3-krát viac ako ovsené mlieko
  • obsahujú o 50 percent menej cukru než mliečne výrobky
  • neobsahujú žiadne stopy orechov, sóje, laktózy ani lepku, sú teda bez najčastejších alergénov
  • sú plné vitamínov, vlákniny aj bielkovín, ktoré pochádzajú zo žltého hrachu
  • uhlíková stopa je o 75 percent nižšia ako pri mliečnych výrobkoch
  • hrach je regeneračná plodina pre pôdu, keďže pri svojom raste do nej vracia dusík a zároveň pomáha pri kolobehu vody v pôde

Vyberte si z produktov Sproud TU.

Sproud Original - rastlinná alternatíva mlieka
1000 ml

2.99 €

Sproud Barista - rastlinná alternatíva mlieka
1000 ml

2.99 €

Sproud Unsweetened - rastlinná alternatíva mlieka
1000 ml

2.99 €

Podobné články