Michaela Molnárová: „Nikdy som nemala klasický “teen“ život, ale mám svoje zážitky zo športu.“

Michaela Molnárová je reprezentantka Slovenskej republiky v atletike. Venuje sa behu na 100 metrov cez prekážky. Aktuálne je študentkou VŠ, kde sa zameriava na učiteľstvo telesnej výchovy a trénerstvo. Pôvodom je z Košíc, avšak aktuálne pôsobí v Banskej Bystrici.

Niečo o projekte Vitamin Well Runners 

Jedná sa o globálny bežecký tím, ktorý pozostáva z ľudí, ktorí milujú beh, bez ohľadu na tréningovú minulosť. Je to komunita viac ako 70 bežcov v rôznych krajinách, ktorí sú počas sezóny podporovaní produktmi, ale aj oblečením Vitamin Well. Vrcholom sezóny 2023 bude stretnutie Vitamínových bežcov na Mníchovskom maratóne 8. októbra 2023.

Rád beháš a máš rád výzvy? Staň sa súčasťou tímu v roku 2024.

Prihláška pre Vitamin Well Runners sa otvorí na jar 2024. Na tomto linku nájdeš formulár, ktorý ťa obratom po jeho vyplnení informuje, keď sa prihlasovanie otvorí. Veľa šťastia!

 

Miška sa už tento víkend zúčastní behu na 10 kilometrov, ktorý sa uskutoční v Mníchove. V rozhovore sa dozvieš aj to, ako Miška, ktorá sa venuje šprintom, tento dlhý beh vníma.

Tri prídavné mená, ktoré ťa opisujú?

Vysoká, usmievavá a sarkastická.

Prečo atletika?

Pretože je to kráľovná všetkých športov a aj preto, že nie som veľmi kolektívna.

Tak ako v živote, tak aj v športe sú ťažšie obdobia. Ako ich zvládaš? Čo ťa v tom čase motivuje?

Len ťažko sa prekonáva bolesť z neúspechu, keď viete, že ste do toho dali maximum. Ja na spracovanie vždy potrebujem ticho, nejaký čas sama so sebou a v tých najťažších chvíľach nesmiem zabúdať na to, prečo som vlastne začala. Chcem byt úspešná a to sa mi opúšťaním a plakaním nad neúspechom nepodarí. Práve naopak, musím sa z neho odraziť a ísť ďalej.

Ktorý športový zážitok ťa zatiaľ posunul najďalej?

Myslím si, že účasť na Majstrovstvách sveta mi veľmi pomohla mentálne, pretože som na vlastnej koži konečne pocítila, že som tam, kde chcem byť.

 Ako zvládaš popri športe svoj osobný život?

Keď chcete profesionálne športovať, veľa bežných vecí ide bokom. Nikdy som nemala klasický “teen“ život, ale mám svoje zážitky zo športu, ktoré by som za preflákané piatky nikdy nevymenila.

Čo je tvojim športovým, ale aj životným cieľom?

Mojim športovým cieľom je pravidelne spĺňať limity na vrcholné podujatia a životným cieľom, je byť šťastná a nikdy sa nevzdať ničoho čo ma baví.

Si šprintérka. Prečo si sa rozhodla prihlásiť na beh 10 km, beh do projektu VitaminWellRunners?

Mám rada výzvy  a toto mi prišlo ako perfektná príležitosť sa posunúť s nastavením hlavy vo vytrvalosti niekde úplne inde.

Aká bola prvá veta, ktorá ti prešla hlavou, keď si sa dozvedela, že si bola vybratá ako súčasť VitaminWell tímu a čaká ťa beh na 10 km?

“Už niet cesty späť.”

Aké máš očakávania od behu v Mníchove?

Chcem si to len užiť a v zdraví dobehnúť do cieľa s úsmevom na tvári.

Vitamin Well Reload Citrón a Limetka
500 ml

2.09 €

Podobné články