Nová Powerlogy Kids línia

Veríme, že kvalitné jedlo mení myslenie, a to najmä vďaka zlepšovaniu výživy mozgu, výživy mikrobiómu a optimalizácie trávenia. Práve výživa mozgu, podpora zdravého vývoja a učenia je podľa nás najdôležitejšia už u detí. Preto prinášame novú KIDS líniu optimalizovaných produktov, ako alternatívu k bežným raňajkovým presladeným krémom, maslám či cereáliám.

Ako vznikol detský nugát

V Powerlogy chceme pomôcť zlepšovať stravovacie návyky rodín a to hlavne v prípade raňajok a snackov.

Určite poznáte slávnu orieškovú nátierku začínajúcu sa písmenom N a končiacu na TELLA. Napriek jej zloženiu, ktoré má podľa nás naozaj ďaleko od optima, ju každodenne konzumuje veľké množstvo ľudí vrátane žien a detí. Mnohí si uvedomujú, že takéto niečo je nezdravé, no keď vidia tie detské oči, ľahko zmäknú. Nám to však nedalo a rovnako ako sme kedysi vytvorili náhradu za priemerné arašidové krémy v podobe mandľového masla, sme tentokrát vytvorili zdravú náhradu tejto slávnej orieškovej nátierky. Sme na ňu skutočne hrdí, túto nátierku môžete pokojne dopriať svojim deťom (samozrejme, nemáme na mysli prejedanie alebo natieranie zdravej nátierky na biele pečivo).

Všetky suroviny sú v BIO kvalite. Používame BIO ingrediencie, pretože zaručujú vysoké štandardy kvality, skvelú chuť aj energiu. Množstvo orechov, ktoré sú bežne dostupné na trhu, totiž podlieha oxidácii a často obsahujú aflatoxíny. Aj preto máme ambície exportovať do zahraničia, kde je v našom segmente akceptovaná len 100 % BIO kvalita.

Ako najlepšie využiť Kids BIO Nougat Cream

  • Rovnako ako konvenčnú N-tellu avšak s kváskovým poctivým pečivom.
  • Pridať do kaše, klasickej granoly alebo novej kakaovej granoly.
  • Len tak na lyžicu a podľa chuti s ovocím.
  • Zakomponovať do smoothies, shakeov alebo pudingov.
  • Pridať do domáceho pečenia  ako zdroj zdravých a kvalitných tukov.
  • Výroba vlastných snackov v low carb až keto štýle, keďže produkt obsahuje minimum sacharidov.

V čom je Kids Nougat iný ako klasik a prečo máme nové receptúry?

Detský nugát je úplne hladký bez kúskov orieškov s extra jemnou krémovou konzistenciou. Postupným testovaním sme zistili, že rovnako ako viac automaticky neznamená lepšie, tak ani menej nie je vždy horšie. V prípade nugátu viac ako 60 % orechov neznamená pre trávenie okamžite výhru.

V Powerlogy neustále sledujeme a konzultujeme s odborníkmi najnovšie poznatky z oblasti stravovania. V oblasti funkčných potravín sa práve vo svete mení paradigma maximalizácie na optimalizáciu. A to je aj hlavným cieľom nových receptúr, v ktorých sme optimalizovali zloženie pre skutočne ľahšie trávenie. Vďaka novému nugátu získate komplexnú výživovú hodnotu spojením lieskovcov a pravej čokolády.

Ako vznikla bezlepková Kids Granola Cacao špeciálne pre deti

V Powerlogy chceme pomôcť zlepšovať stravovacie návyky rodín a to hlavne v prípade raňajok a snackov. Na trhu nám chýbal raňajkový produkt, ktorý by spĺňal všetky náročné atribúty kvality: obsahoval by čisté prírodné suroviny, bol by bez stopy lepku aj mlieka a zabezpečil optimálne zloženie makroživín.

Na trhu je množstvo konvenčných presladených cereálnych produktov a zároveň veľký nedostatok naozaj garantovaných bezlepkových a bezmliečnych potravín, na ktoré sa dá spoľahnúť. A ktoré chutia, bez kompromisov.

My v Powerlogy sa snažíme tieto nedostatky vyriešiť. Vytvárame nutrične optimálne produkty silnej chuti, ktoré je ľahké zakomponovať do dlhodobého zlepšovania životosprávy jednotlivca či celej rodiny.

Ako najlepšie využiť bezlepkovú Kids Granolu Cacao

  • Ako bezlepkovú a bezmliečnu možnosť pravidelných a výživných raňajok.
  • V kombinácii s jogurtom, bobuľovým ovocím či orieškovým maslom/krémom.
  • Zakomponovať do domáceho pečenia pre prípravu vlastných müsli tyčiniek.
  • Ako alternatívu k pečivu na desiatu alebo olovrant pre aktívne deti.

V čom je Kids Granola Cacao iná?

Kids Granola Cacao je silným chuťovým aj energetickým zážitkom. Kvalitné lieskovce si vás získajú svojou čerstvosťou a chrumkavosťou. Kakao sme vyberali tak, aby sme naplnili jeho antioxidačný potenciál. Použili sme nealkalizované pravé kakao, ktoré obohacuje a tiež ochucuje celú granolu. Do tretice lyofilizované (mrazom sušené) čučoriedky podčiarkujú celú receptúru.

Jednak je kombinácia kakaa a čučoriedok chuťovo lákavá a zároveň samotné čučoriedky vnímame ako jedno z najhodnotnejších ovocí. Detské chute si túto kombináciu určite zamilujú a vy máte istotu, že raňajky alebo desiata vášho dieťata sú zdravo energetické.