Čokoláda, ktorej zloženie je pôžitkom – Funky Fat Foods

Dosiahnuť vytúžené výsledky bez zápasenia s hladom a únavou dokáže každý, stačí vyskúšať Funky Fat Choc, bio čokolády s férovým zložením. Sú sladené erytritolom, vegánske a obsahujú kvalitný MCT olej. Ideálne pre diabetikov, ľudí v ketóze a športovcov.

Už viac nemusíte hľadať čokoládu, ktorej obsah by vám vyhovoval. Stačí si vybrať prichuť! Ktorá je tá tvoja?

V dnešnej uponáhľanej dobe je úplne bežné chcieť rýchle výsledky. Rýchle a dlhodobé výsledky nám pomáha dosiahnuť hlavne správna výživa. Ak si aktívny človek, ktorý tuží po zmene, tak Funky Fat Foods sú tou správnou voľbou.

Ľudia sú zahlcovaní informáciami, v ktorých sa častokrát strácajú. Preto sme sa rozhodli objasniť vám, čo je ketogénna diéta, čo tieto chutné potešenia obsahujú a pre koho sú Funky Fat Foods vhodné.

Čo je ketogénna diéta

Ketogénna diéta je diéta s veľmi nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom tukov. Zahŕňa teda rázne zníženie príjmu sacharidov, ktoré sa nahradzujú práve tukom. Toto zníženie sacharidov privádza vaše telo do metabolického stavu nazývaného ketóza.

V tomto štádiu sa vaše telo stáva neuveriteľne efektívnym pri spaľovaní tukov. Taktiež premieňa tuk v pečeni na ketóny, ktoré dodávajú mozgu energiu.

Ketogénne diéty môžu spôsobiť výrazné zníženie hladiny cukru a inzulínu v krvi. Tento stav spolu so zvýšenými ketónmi majú určité zdravotné výhody.

Výhody ketogénnej diéty

 • výrazný úbytok váhy
 • znížené riziko srdcovo cievnych ochorení
 • znížené riziko niektorých typov rakoviny
 • využíva sa pri liečbe epilepsie
 • znižuje krvný tlak
 • zlepšuje stav akné

Čo Funky Fat Foods obsahujú

Funky Fat Foods čokolády sú zložené z tých najkvalitnejších bio surovín. V ingredienciách nenájdeš žiadne zbytočnosti.

Kakako z Peru –  Kakao obsahuje antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodeniu buniek a podporuje prietok v krvi. Stará sa o krvný tlak a zápaly. Obsahuje rozpustnú vlákninu, zdravé tuky a dôležité minerály.

Kakaové maslo –  Znižuje zápaly a kardiovaskulárne ochorenia. Podporuje zdravý zrak, funkciu mozgu a stará sa o pokožku, krv a správny cholesterol.

MCTs – MCTs sú stredne dlhé reťazce mastných kyselín, ktoré idú priamo do pečene a rýchlejšie sa vstrebávajú. Zlepšujú tým duševnú jasnosť, výkonnosť a pamäť. Pečeň ich ľahšie strávi a premení na ketóny, ktoré pomáhajú Vášmu telu cítiť sa sýtejšie na dlhší čas. Existujú 4 typy MCT. Pre čokoládové tyčinky Funky Fat Foods používame C8 a C10. Tieto typy majú silné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, u ktorých sa preukázalo, že zlepšujú stavy kože, ako je akné, psoriáza a dermatofilóza.

Erythritol – vyskytuje sa v malých množstvách u  niektorých druhoch ovocia a fermentovaných potravinách. Má antioxidačné vlastnosti bojujúce proti oxidačnému stresu. Je prevenciou rakoviny, cukrovky a srdcových chorôb.

Čokolády ponúkame v piatich príchutiach:

Pre koho je Funky Fat Foods čokoláda vhodná

Výhodou je, že táto čokoláda je vhodná naozaj pre každého, kto si chce pochutiť. Výnimkou nie sú ani ľudia trpiaci rôznymi intoleranciami.

 • Pre aktívneho človeka
 • Pri dodržiavaní ketogénnej diéty
 • Pre cukrovkárov
 • Pre vegánov
 • Pre ľudí citlivých na laktózu či lepok

Viac informácií sa dozviete tu. 

 

 

Funky Fat Foods - Mix balenie
500g

29.99 €

Funky Fat Choc - Biela čokoláda a bourbon vanilka
50g

3.09 €

Funky Fat Choc - Čokoláda a kokos
50g

3.09 €

Funky Fat Choc - Čokoláda a káva
50g

3.09 €

Funky Fat Choc - Čokoláda a lieskový orech
50g

3.09 €

Funky Fat Choc - Tmavá čokoláda
50g

3.09 €

Podobné články