O značke

Funkčné nápoje Vitamin Well - v 40 krajinách po celom svete

Funkčné nápoje Vitamin Well

Nápoje VITAMIN WELL predstavujú funkčné osvieženie v niekoľkých lahodných príchutiach. Sú neperlivé, jemne sladené ovocným cukrom a vďaka optimálnemu zloženiu vhodné na akúkoľvek príležitosť.

Funkčné nápoje VITAMIN WELL obsahujú vitamíny, minerály, ovocie a rastlinné extrakty. Na výber máte zo 7 príchutí a funkčných verzií, presne podľa vašich potrieb. V porovnaní s klasickými sýtenými nápojmi, vitamínový nápoj VITAMIN WELL má polovičný obsah kalórií. Ide tak o zdravšiu alternatívu na uhasenie smädu.

Prvé nápoje predstavili vo Švédsku už v roku 2008, dnes ich nájdete v 40 krajinách sveta.

Ekológia

Všetky naše fľaše sa vyrábajú z 50% recyklovaného plastu a na výrobu jednej fľaše použijeme iba 29 gramov plastu.

Sledujte značku

Otázky a odpovede

Prečo nápoje VITAMIN WELL vznikli?
Z dôvodu malého nedostatku modernej a zdravej alternatívy k už existujúcim produktom na švédskom trhu. Inšpirovali sme sa nápojmi na americkom a ázijskom trhu a vytvorili vitamínový nápoj s príchuťou a prísadami prispôsobenými pre európskych spotrebiteľov. Od začiatku distribúcie v roku 2008 sme pokračovali vo vývoji a od tej doby sme vyvinuli niekoľko ďalších variantov funkčných nápojov.
Prečo niektoré nápoje menia farbu?
Naše výrobky vždy obsahujú také množstvo účinnej látky, aby napomáhali organizmu rôznymi spôsobmi. Tieto látky ovplyvňujú farby nápojov. Napríklad vďaka vitamínu C sa nápoj môže stať časom žltší, čo možno najlepšie vidieť u nápoja Vitamín Well Defence, zatiaľ čo vďaka anthocyanine (antioxidant z bazy) farba s časom mizne, to môže byť vidieť na nápoji Vitamín Well Focus. Produkt Vitamín Well Antioxidant tiež mení farbu a to z dôvodov uvedených vyššie, a to z jasne ružovej do viacerých oranžových. Tento proces je prirodzený a nemá vplyv na funkčnosť a chuť nápojov.
Je možné sa predávkovať?
Áno, ale u dospelých iba v prípade veľkej spotreby v priebehu dlhého časového obdobia. Dospelý môže bez problémov skonzumovať 3-4 fľaše nápojov Vitamín Well denne, vrátane vyváženej stravy. Nutričná tabuľka umiestnená na zadnej strane našich fliaš vám pomôže pochopiť, koľko vitamínov, minerálov a ďalších látok môžete spotrebovať. Deti by mali byť samozrejme umiernenejšie.
Aká je trvanlivosť nápoja VITAMIN WELL?
Neotvorená fľaša udrží svoje vitamíny a minerály až 7 mesiacov odo dňa, keď bol nápoj vyrobený. Po otvorení by mal byť nápoj spotrebovaný do 24 hodín.
Koľko tekutín by ste mali denne vypiť?
Štúdie ukazujú, že by ste mali vypiť 1-1,5 ml tekutiny na kilokalórie (kcal), ktorú spálite. Diaľkový bežec na pretekoch alebo tréningu môže počas jedného dňa spáliť až 5000 kcal a mal by tak prijať 5-7,5 litrov tekutín počas týchto 24 hodín. Staršie osoby s nižšou úrovňou aktivity nemusia spáliť viac ako 1500 kcal, a preto potrebujú iba 1,5 litra za 24 hodín. To sa vzťahuje na všetky tekutiny prijaté organizmom, približne 0,5-1 liter môže byť prijatý vyváženou pevnou stravou. V horúcom prostredí sa spotreba tekutiny v priebehu jedného dňa zvýši približne o 2-4 l. Vo veľmi horúcom a vlhkom prostredí alebo v extrémnom prípade sa tekutina potrebná na jeden deň môže zvýšiť na 4 až 10 litrov.
Sú výrobky spoločnosti Vitamin Well vegánske?
Mnoho nápojov v našom sortimente je vegánskych, ale nie tie, ktoré obsahujú vitamín D. Na Slovensku je to Vitamin Well Refresh a Vitamin Well Antioxidant.
Je VITAMIN WELL vhodný aj pre deti?
Aj deti môžu konzumovať Vitamin Well s výnimkou verzií s kofeínom.
Koľko kalórií má VITAMIN WELL?
VITAMIN WELL má 17 kcal na 100 ml.

Ambasádori


v E-shope

Vitamin Well Reload Citrón a Limetka
500 ml

2.09 €

Vitamin Well Elevate Ananás a lesná Jahoda
500 ml

2.09 €

Vitamin Well Antioxidant Broskyňa
500 ml

2.09 €

Vitamin Well Hydrate Rebarbora a jahoda
500 ml

2.09 €

Vitamin Well Upgrade Citrón a kaktus
500 ml

2.09 €

Vitamin Well Celebrate Mango a ananás
500 ml

2.09 €

Vitamin Well Refresh Kivi a citrón
500 ml

2.09 €

Vitamin Well Recover Bazový kvet a broskyňa
500 ml

2.09 €