O značke

Inovatívna nemecká značka NuCompany prináša organické potraviny s funkčným zložením. Jej doménou sa stal aj trvalo udržateľný prístup k stravovaniu.

NuCompany ponúka mix chutných tyčiniek, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu.

Vďaka unikátnemu zloženiu rastlinného pôvodu sú produkty NuCompany vysoko výživné a obsahujú až o 65 % menej cukru oproti porovnateľným sladkostiam.

Udržateľnosť je pre značku základ. Preto tyčinky balí do biologicky odbúrateľných obalov, ktoré neobsahujú žiadne plasty. Navyše, za každú tyčinku vysadí NuCompany jeden strom.

Firma si stanovila cieľ, že vysadí do roku 2030 až miliardu stromov a stane sa inovačným lídrom v oblasti funkčnej výživy.

Sledujte značku

Otázky a odpovede

Z čoho sa vyrába obal, v ktorom sú produkty NuCompany?
Obaly sa skladajú z celulózovej fólie kompostovateľnej aj doma, zmesi tenkých škrobov a papiera. Obal je potlačený prírodnými farbami na vodnej báze, tak aby nezaťažoval životné prostredie pri rozklade.
Odkiaľ pochádzajú suroviny na výrobu produktov NuCompany?
Sú výhradne od dodávateľov, ktorí majú ekologický certifikát, následne je neustále dôležitá miera udržateľnosť - tá sa pravidelne kontroluje (aj počas existujúcej spolupráce).
Obsahujú výrobky palmový olej, sóju, laktózu? Sú naozaj bezlepkové?
Všetky naše výrobky neobsahujú palmový olej, sóju, lepok a laktózu. Výrobný závod, v ktorom sa vyrábajú naše tyčinky, slúži okrem nás aj iným výrobcom. Nemôžeme teda presne vedieť, či ostatné recepty obsahujú sóju a či sú stroje 100% bez sóje. Čistenie sa vykonáva veľmi svedomito, takže pri pravidelných analýzach bolo vždy možné zistiť len najmenšie merateľne množstvo.
Je možné konzumovať produkty aj počas tehotenstva a dojčenia?
Všetky výrobky sú vyrobené zo 100% prírodných surovín. Osobitná pozornosť sa venuje kvalite surovín a konečnému produktu. Použitím prísne kontrolovaných BIO prísad je množstvo škodlivých pesticídov obmedzené na minimum. Naše produkty sú teda vhodné aj pre tehotné či dojčiace osoby.
Mám alergiu na orechy, môžem stále jesť čokoládové tyčinky nucao?
Nucao je založené na orechoch a konopných semenách. Typ orecha sa líši v závislosti od príchute. Ak ste alergický iba na určitý druh orechov, najlepšie urobíte, ak sa znova veľmi starostlivo pozriete na ingrediencie a zistíte, ktorý druh by mohol byť pre vás vhodný.
Aký je najlepší spôsob skladovania tyčiniek nucao a numove?
Naše tyčinky sa začínajú topiť pri teplotách okolo 30 °C. Aby ste na konci nemali žiadnu čokoládovú roztopenú, tyčinky by spravidla nemali ležať dlho na slnku a mali by byť skladované mimo priamo slnečného svetla. Ak máte radi čokoládu o niečo chladnejšiu a pevnejšiu, môžete tyčinky uložiť aj do chladničky. Tip: Ak sa chcete vyhnúť sivému povlaku (tzv. tučný kvet), ktorý často vidíte na všetkých druhoch čokolády, všeobecne sa odporúča tyčinky skladovať na chladnom, tmavom a suchom mieste. Ak k tomu napriek tomu došlo - neprepadajte panike, tučný kvet ovplyvňuje vzhľad výrobku, tyčinka je 100% chutná.
Ako najlepšie zlikvidovať obaly od tyčiniek nucao a numove?
Najlepšou voľbou pre likvidáciu nášho obalu je vlastný kompost, kde sa rozkladá - v závislosti od podmienok prostredia - v priemere po 6 mesiacoch už po ňom neostane ani zmienka. Ak nemáte kompost, konvenčné spôsoby, ako je žlté vrece alebo zvyškový odpad, sú najlepšou voľbou na likvidáciu. Obal je možné recyklovať aj tepelne - pri spaľovaní obalu sa neuvoľňujú žiadne škodlivé látky!
Aký proteín využívate pri tyčinkách numove?
Používame vegánsky proteín pozostávajúcich z tekvicových semien a mandľovej pasty.
Aký je podiel obsahu bielkovín v tyčinkách numove?
Jedna tyčinka numove (45 g) obsahuje 11-12 g bielkovín v závislosti od príchute, čo zodpovedá 25-26% tyčinky. V porovnaní s inými proteínovými tyčinkami je obsah bielkovín niekedy o niečo nižší. Hlavným dôvodom je to, že používame iba vegánske a prírodné ingrediencie - v našom zozname prísad nenájdete chemicky koncentrovaný proteínový izolát ani bielkovinu živočíšnej srvátky - nehovoriac o umelých sladidlách a príchutiach.
Obsahujú proteínové tyčinky numove umelé prísady?
Nie! Pri vývoji proteínových tyčiniek numove bolo veľmi dôležité vytvoriť skutočnú alternatívu k bežným tyčinkám. Našim cieľom bolo preto vzdorovať proteínovým tyčinkám na základe dlhého zoznamu zložiek, ktorým je ťažké porozumieť bez titulu v chémii, ako aj tyčiniek, ktoré majú vysoký obsah cukru. Zámerne sa vyhýbame akýmkoľvek prídavkom typickým pre proteínové tyčinky, ako je glycerín a polydextróza alebo sladidlá a syntetické arómy. Namiesto fruktózy sme nutričné hodnoty tyčinky doplnili dostatkom prírodných bielkovín, ktoré vám dodajú všetky esenciálne aminokyseliny.
Čo ostatné výživové hodnoty pri numove?
Tyčinky sú skvelým zdrojom vlákniny. Sú tiež bohaté na vitamín C a horčík a obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny. Zároveň majú 50% nižší obsah cukru ako porovnateľné proteínové tyčinky.
Prečo v tyčinkách numove nepoužívate ďatle?
Je pravdou, že ďatle sú rozšírená prísada veganských produktov. Používajú sa aj na sladenie proteínových tyčiniek namiesto sladidiel. Vzhľadom na vysoký obsah cukru v ďatliach sme sa však vedome rozhodli ich nepoužívať. Ďatle okrem vysokého obsahu cukru obsahujú v porovnaní s inými potravinami veľa fruktózy. U mnohých ľudí sa fruktóza nemusí dostatočne vstrebať z čreva do tela a dostane sa tak do hrubého čreva, kde môže spôsobiť typické príznaky ako plynatosť, hnačka a kŕče.
Prečo sú proteínové tyčinky numove obalené v čokoláde?
Veríme, že vegánske nemusí znamenať menej chutné. Ostali sme teda verní naším zásadám: numove Brownie Crunch bol preto poliaty horkou čokoládou vyrobenou z kakaovej hmoty, kakaového masla a cukru z kokosových kvetov. Polevu pre numove Cookie Dough pozostáva z kakaového masla, múky z tigrích orechov a cukru z kokosových kvetov. Obe polevy už poznáte z našich čokoládových tyčiniek nucao - mandľová morská soľ alebo nucao biely - chrumkavý nugát.
Z akého materiálu je vyrobený obal na nátierkach nu spread?
Nádoba sa skladá zo skla a kovového veka s bio-plastovým tesnením vo vnútri. Etiketa na skle je vyrobená z celulózovej fólie kompostovateľnej aj doma, zmesi tenkých škrobov a papiera. Obal je potlačený prírodnými farbami na vodnej báze, tak aby nezaťažoval životné prostredie pri rozklade.
Musí byť lieskovo-oriešková nátierka nu spread skladovaná v chladničke?
Nemusí. Po otvorení, ale musí byť skladovaná na suchom mieste bez priamo stenčeného žiarenia. Pre väčší pôžitok, ale odporúčame skladovať v chladničke a vždy pred konzumáciou premiešať.

Ambasádori


v E-shope

Nucao spread čokoládovo-oriešková nátierka
180 g

6.99 €

Nu move proteínová tyčinka Cookie Dough
45 g

2.49 €

Nu move proteínová tyčinka Brownie crunch
45 g

2.49 €

Nucao tyčinka nugát v bielej čokoláde
40 g

2.29 €

Nucao čokoládová tyčinka mandle s morskou soľou
40 g

2.29 €

Nucao čokoládová tyčinka pražené lieskové orechy
40 g

2.29 €