O značke

Objavte zdravé a chutné raňajky!

Bezlepkové cereálie a kaše bez cukru Turtle

Kto je Turtle?

Za značkou Turtle je belgicko-nemecký pár, ktorý miluje jedlo a rád podniká. Laurence sa narodila v Etterbeeku a vyrastala v Dánsku. Po štúdiu sa rozhodla vrátiť domov. Tri dni po svojom príchode do Bruselu sa počas večierku zoznámila s Nemcom Thiloom, ktorý prišiel pracovať pre nemeckú spoločnosť so sídlom v Binche. Do konca roka sa zasnúbili a o 6 mesiacov neskôr sa vzali.

Počas prvej materskej dovolenky v roku 2014 sa rozhodli podnikať a o rok neskôr predstavili prvý produkt. Od spustenia Turtle sa veľa naučili, veľa inovovali a skúšali rôzne recepty, až sa z Turtle stal príbeh úspechu, akým je dnes. A to je stále len začiatok!

Misia

Turtle je značkou, ktorá podniká slušne. Ponúka zdravé a kvalitné produkty.

Výroba

BIO – Všetky zložky v produktoch Turtle pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. To má oveľa menší škodlivý vplyv na našu planétu ako konvenčné poľnohospodárstvo, pretože použitie chemikálií je znížené a používané menej intenzívne. Spodná voda zostane čistá, včely pokračujú vo svojej práci a vy už v raňajkách nenájdete žiadne toxické látky.

VEGÁNSKE  – V maximálnej možnej miere obmedzujeme používanie živočíšnych produktov.

Férové obchodovanie

My a naši partneri sa zaviazali nakupovať suroviny spravodlivo a rozumne.

BLÍZKOSŤ – Suroviny pochádzajú z blízkosti miesta výroby. V Európe sme veľkí producenti obilia, bolo by naozaj hlúpe nakupovať obilie niekde inde.

FÉR – Naše suroviny sú získavané v súlade s vysokými sociálnymi štandardmi, ako je uvedené v špecifikáciách BSCI (Business Social Compliance Initiative), SA8000 (Social Accountability) a ILO (Medzinárodná organizácia práce). Cieľom je zabezpečiť korektnú a trvalú spoluprácu s našimi partnermi.

Naozaj zdravá strava

CELOZRNNÉ – Náš ovos je celý a jednoducho „sploštený“ na výrobu vločiek. Semená, ktoré používame v našich výrobkoch sú iba sušené. V našej kaši okrem dobrej tmavej čokolády či sušeného ovocia nič iné nenájdete.

BEZ PRIDANÉHO CUKRU – Znamená žiadny med, alebo nektár z kokosových kvetov. Žiadny rafinovaný cukor znamená, že sme použili prírodné sladidlá ako surový trstinový cukor alebo agávový sirup.

100% PRÍRODNÉ –  V našej kaši nenájdete nič iné ako zrná, semienka, ovocie a horkú čokoládu. To znamená bez soli, bez pridaného cukru, bez zvýrazňovačov chuti, bez aróm, bez konzervantov.

Bezlepkové

Turtle bezlepkové cereálie a kaše sú vyrábané z ovsa, ktorý je zaručene bezlepkový. Konkrétne sa ovos izoluje zo zdrojov lepku v celom výrobnom reťazci, od poľa až po balenie v zapečatených vreciach, aby sa eliminovalo akékoľvek riziko krížovej kontaminácie. Pravidelne sa vykonávajú analýzy, aby sa overila čistota ovsených zŕn a či neprekračujú povolené množstvá lepku.​

Vďaka vysokej nutričnej hodnote ovsa sú kaše dôležitým doplnkom pri bezlepkovej diéte. Bezlepkové cereálie a kaše bez cukru Turtle vyrobené z otrúb a celozrnných ovsených vločiek sú úplne prírodným zdrojom celozrnných obilnín a vlákniny, takže ich môžu bezpečne konzumovať aj ľudia s precitlivenosťou tráviaceho systému alebo celiakiou.

Sledujte značku

Otázky a odpovede

Ambasádori


v E-shope

Turtle - Bio kukuričné lupienky obalené v Mliečnej čokoláde
250g

5.90 €

Turtle - Bio kukuričné lupienky obalené v Tmavej čokoláde
250g

5.90 €

Turtle - Bio farebné viaczrnné kolieska
300g

5.50 €

Turtle - Bio chrumkavé cereálne guličky s Čokoládou
300g

3.90 €

Turtle - Bio chrumkavé vankúšiky s plnkou z Lieskových orechov
300g

6.50 €

Turtle - Bio ovsená kaša s Čokoládou a Banánom
400g

5.90 €

Turtle - Bio ovsená kaša s Goji bobuľami a semienkami Chia
400g

5.90 €

Turtle - Bio granola s Kokosom a Kakaom
350

6.90 €

Turtle - Bio granola s Orechmi a Semienkami
350g

6.90 €